• 881741800
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wizyta domowa

Jak się przygotować ?

  1. Jeżeli jest to możliwe to pół godziny przed wizytą proszę o  nie karmienie dziecka. Na wizycie obserwuję akt karmienia i oceniam ssanie dziecka. dlatego chciałabym aby dziecko było karmione w mojej obecności
    Proszę o zrobienie listy pytań chętnie odpowiem na nie w trakcie mojej wizyty.
  2. Proszę o przygotowanie laktacyjnego sprzętu w postaci laktatora – sprawdzam czy lejki są odpowiednio dopasowane, oraz jeżeli są i są lub będą używane – butelki lub butelkę  do karmienia oraz poduszek, rogali i innych akcesoriów .  
  3. Idealnie byłoby gdybym mogła przeanalizować listę karmień z kilku lub kilkunastu poprzednich dni. Jest ona dla mnie wielką skarbnicą wiedzy.
  4. Proszę o przygotowanie książeczki zdrowia, wypisów, wyników badań i udokumentowanych przyrostów masy ciała dziecka.

Jak wygląda moja wizyta ?

W trakcie wizyty przeprowadzam obszerny wywiad dlatego pytam o ciążę, poród i o to jak wyglądało karmienie do chwili mojej wizyty.
Badam dziecko: oceniam  stan ogólny , aktywność, napięcie mięśniowe, badam jamę ustną dziecka ze szczególną oceną funkcji ssania.
Ważę dziecko i oceniam przyrosty masy ciała.
Obserwuję akt karmienia., sprawdzam efektywność pobierania pokarmu .
Pomagam w doborze odpowiedniej dla mamy i dziecka pozycji do karmienia. Udzielam wskazówek oraz proponuję rozwiązania problemów laktacyjnych. Udzielam rad w przypadku konieczności stymulacji laktacji.
Na koniec zostawiam  indywidualny plan działania na następne kilka dni . W przypadku diagnozy wędzidełka zalecam oraz wykonuję instruktaż ćwiczeń które przygotowują  dziecko do podcięcia wędzidełka.
Przez 7 dni czekam na kontakt telefoniczny , smsowy lub online z informacją czy moje zalecenia pomogły. Jeżeli takiego kontaktu nie ma to znaczy że moje wskazówki były odpowiednio dobrane.
Po 7 dniach jeżeli nadal utrzymują się  problemy z karmieniem proponuję drugą wizytę domową lub w gabinecie ponieważ  karmienie piersią jest procesem dynamicznym i  oznacza to ze wcześniejszy plan należy po raz kolejny przeanalizować i powtórnie dostosować do potrzeb mamy i dziecka.